İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bingöl Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİĞİNE KATILDIK 07 Mayıs 2018

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmak amacıyla ‘Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri'nin ikincisi düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından başlayan ‘Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri'nin açılış konuşmasını ilimiz Valisi Ali Mantı yaptı.

Yapılan şenlikte kurumumuza ait stand açıldı. Standımızı ziyarete gelen Valimiz Sayın Ali MANTI ve beraberindeki heyete kurumumuzun arama kurtarma potansiyeli hakkında bilgi verildi. Daha sonra halk oyunları gösterisi ve unutulmaya yüz tutmuş yumurta, çuvalla koşma yarışmaları yapıldı. İl AFAD Müdürümüz Mehmet Emin BOĞATEKİN ve kentteki diğer kurum müdürlerinin katıldığı halat çekme yarışı ise büyük alkış aldı.

Valilik önünde düzenlenen şenliğe Vali Ali Mantı'nın yanı sıra 49'uncu Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin Altay, Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl AFAD Müdürümüz Mehmet Emin Boğatekin, Halk Eğitim Müdürü Selahattin Akıncı, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.