İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bingöl Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

GENÇ DEVLET HASTANESİNDE TATBİKAT YAPILDI 03 Ekim 2018

03.10.2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüz AADYM Şube Müdürü Mehmet Nuri DEĞİŞMAN başkanlığında eğitmen ekibimiz Genç ilçesi Devlet Hastanesi personellerine; "Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi" verdikten sonra Genç İtfaiyesi Müdürlüğü ile birlikte yangınlarda bina tahliyesi tatbikatı gerçekleştirdi. Yapılan eğitim sunumu ile afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gereken kurallar ile afet çantası, aile afet bilinci, toplanma alanları, ilk 72 saat, afetlerde psikosoyal gibi konular anlatıldıktan sonra, Genç İtfayesi Müdürlüğünden gelen ekipler ile birlikte binadan hasta vatandaşların ve çalışanların kurtarılmaları amacı ile tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.

Ayrıca ilimizde yangın söndürme cihazları işletmecisi olan Sayın Agit ARIKIZ tarafından hastane çalışanlarına yönelik yangın söndürme cihaz türleri ve özellikleri anlatıldıktan sonra uygulamalı olarak hastane çalışanlarına yangın söndürme eğitimi verildi.

Yapılan eğitim ve tahliye tatbikatını haber yapmak amacıyla gelen TRT Kurdi ekibine Hastane Müdürü Sayın Nurullah DAVRAN ve eğitmen personellerimizce Zazaca demeç verildi.