İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bingöl Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

YEREL DÜZEY KBRN HİZMET GRUBU EĞİTİMİ YAPILDI 18 Ekim 2018
foto
17-18 Ekim 2018 tarihlerinde Müdürlüğümüz Kriz Merkezi toplantı salonunda AADYM Şube Müdürü M.Nuri DEĞİŞMAN başkanlığında eğitmen personellerimizce ilimizde Destek Çözüm Ortaklarımız olan kurumların ilgili personellerine olası KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) tehditlerine karşı bilinçli olmaları amacıyla sunumlar eşliğinde farkındalık eğitimleri verildi.
[Devamı]
GENÇ DEVLET HASTANESİNDE TATBİKAT YAPILDI 03 Ekim 2018
foto
03.10.2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüz AADYM Şube Müdürü Mehmet Nuri DEĞİŞMAN başkanlığında eğitmen ekibimiz Genç ilçesi Devlet Hastanesi personellerine; "Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi" verdikten sonra Genç İtfaiyesi Müdürlüğü ile birlikte yangınlarda bina tahliyesi tatbikatı gerçekleştirdi. Yapılan eğitim sunumu ile afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gereken kurallar ile afet çantası, aile afet bilinci, toplanma alanları, ilk 72 saat, afetlerde psikosoyal gibi konular anlatıldıktan sonra, Genç İtfayesi Müdürlüğünden gelen ekipler ile birlikte binadan hasta vatandaşların ve çalışanların kurtarılmaları amacı ile tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Genç İlçesi Gümüşlü Köyü Parmek Mevkiinde Boğulma Olayı 24 Eylül 2018
foto
23.09.2018 tarihinde saat=12:50'de ilimiz Genç ilçesi Gümüşlü köyü parmek mevkiinde Murat nehrinde boğularak hayatını kaybeden Sezer POLAT isimli vatandaşı arama çalışmaları vatandaşın cansız bedenine ulaşılması sonucu 24.09.2018 tarihinde saat: 09=30'da sonuçlandırılmıştır. Arama çalışmalarına il müdürlüğümüzden 5 arama kurtarma teknisyeni, 1 zodyak bot ve 1 arama kurtarma aracı katılmıştır. Ayrıca merkez ilçe ve Genç ilçesi itfaiye ekipleri ile Elazığ Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü dalgıç ekipleri arama kurtarma faaliyetlerinde görev almışlardır.
[Devamı]
ASSİST ÇALIŞANLARINA YÖNELİK AFET EĞİTİMİ VE TAHLİYE TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 21 Eylül 2018
foto
21.09.2018 cuma günü ilimizde çağrı merkezi faaliyetlerini yürütmekte olan ASSİST Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş. Bingöl Lokasyonu personellerine afet ve acil durumlar ile ilgili eğitimler verildikten sonra tatbikat yaptırıldı. Programa katılan İl AFAD Müdürümüz Mehmet Emin BOĞATEKİN, çağrı merkezi çalışanlarına yönelik "Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi" verdikten sonra, eğitmen personellerimiz de deprem ve yangın tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
TAMP KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI 20 Eylül 2018
foto
20.09.2018 Perşembe günü Valilik Toplantı Salonunda İl Valimiz Sayın Ali MANTI başkanlığında Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıya TAMP Ana Çözüm Ortağı olan kurumlar ile Destek Çözüm Ortağı olan kurumlar ve AYDES Hizmet Grup Sorumluları katıldı.
[Devamı]
TAMP HİZMET GRUPLARI İLE GÜNCELLEME TOPLANTISI YAPILDI 14 Eylül 2018
foto
14.09.2018 Cuma günü, Müdürlüğümüz toplantı salonunda Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Hizmet Grup sorumluları ile TAMP'ın yasal ve içerik boyutunun güncellenmesi ile ilgili toplantı gerçekleşmiştir. Afet Müdahale Planının amacı; afet ve acil durumlara ilişkin müdahale çalışmalarında görev alacak Hizmet Grupları ve koordinasyon birimlerine ait rolleri ve sorumlulukları tanımlamak, olası afet öncesi, sırası ve sonrasındaki müdahale planlamasının temel prensiplerini belirlemektir.
[Devamı]
METEOROLOJİK UYARI - FIRTINA 14 Eylül 2018
foto
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan verilere göre; Rüzgarın bugün öğle saatlerinden itibaren Sivas'ın doğu kesimleri Elazığ, Bingöl, Muş ve Erzurum çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/ saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
[Devamı]
AYDES EĞİTİMLERİMİZ BAŞLADI 11 Eylül 2018
foto
11.09.2018 salı günü Elazığ il Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden gelen AYDES eğitmenleri İl Afet Müdahale Planında görev alan kurum/kuruluş personellerine 3 gün sürecek olan AYDES eğitimlerini vermeye başladı. AYDES veri girişlerinden sorumlu olan kurum yetkilileri 3 gün boyunca AYDES eğitimlerini görmeye devam edecekler.
[Devamı]
GENÇ MURAT NEHRİNDE MAHSUR KALAN DÖRT VATANDAŞ EKİPLERİMİZCE KURTARILDI 04 Eylül 2018
foto
02.09.2018 pazar günü müdürlüğümüze gelen bir ihbar ile Genç İlçesi Murat nehrinde baraj kapaklarının açılması sonucu 4 vatandaşın bir adacıkta mahsur kaldığı bilgisine ulaşılmıştır. Söz konusu mahsur vatandaşların kurtarılması amacıyla Müdürlüğümüz Arama Kurtarma ekiplerince olay yerine gidilmiş olup, vatandaşlar zodyak bot ile sağlıklı bir şekilde kurtarılmıştırlar.
[Devamı]
GENÇ-ÇAYTEPE KÖYÜ MURAT NEHRİNDE MAHSUR KALAN VATANDAŞLAR KURTARILDI 31 Ağustos 2018
foto
30.08.2018 perşembe günü Genç ilçe Jandarma Komutanlığından Müdürlüğümüze yapılan bir ihbar ile Çaytepe Köyü Murat nehri yakınlarında piknik yapmaya giden 6 vatandaşın baraj kapaklarının açılması sonucu bir adacıkta mahsur kaldıkları haberi alınmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1516171819