İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BİNGÖL
Bingöl Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AYLIK PERSONEL TOPLANTISI YAPILDI 18 Ekim 2017
foto
AFAD İl Müdürümüz M.Emin BOĞATEKİN başkanlığında, kurum içi gelişimi sürdürmek, iletişim ve koordinasyonu sağlamak amacıyla aylık personel toplantısı 18 Ekim 2017 Çarşamba günü AADYM Kriz Merkezi Toplantı Salonumuzda gerçekleşti. Toplantıya şube müdürleri ve personelleri katıldı.
[Devamı]
GENÇ DEVLET HASTANESİ PERSONELİNE AFET VE ACİL DURUM EĞİTİMİ VERİLDİ 18 Ekim 2017
foto
Müdürlüğümüz personelleri tarafından 18 Ekim 2017 tarihinde Genç Devlet Hastanesi personel ve yöneticilerine Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında "Birey ve Aileler İçin temel Afet Bilinci" eğitimi verildi. Katılımcılara İlk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldıktan sonra yangın söndürme tüpünün tanıtımı, nasıl çalıştırılır, yangın nasıl söndürülür konuları teorik olarak anlatıldı.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ PERSONELİ FIRTINANIN VURDUĞU KARLIOVADA 18 Ekim 2017
foto
16.10.2017 Pazartesi günü İlimiz Karlıova ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle oluşan fırtınadan dolayı ilçe merkezi ve bazı köylerinde çatıların yerinden söküldüğü tespit edilmiştir. Müdürlüğümüz AFAD personelleri ile Bingöl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelleri ilçede ve köylerde hasar tespit çalışmalarında bulundular.
[Devamı]
KYK Yangın Eğitimi ve Tatbikatı 28 Eylül 2017
foto
Müdürlüğümüz personelleri tarafından 27.09.2017 tarihinde İlimiz Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Erkek öğrenci Yurdunda Yangın Eğitimi ve Tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
SOLHAN YOLU ÜZERİNDE KAMYON KAZASI 13 Eylül 2017
foto
12.09.2017 Salı günü (dün) saat 11:30 sularında Müdürlüğümüze gelen bir ihbar ile Solhan yolu üzeri Karan mevkiinde bir kamyonun kaza yaptığı haberi alınmıştır. Alınan haber üzerine Arama Kurtarma ekibimiz olay mahalline intikal edilerek kaza yapan kamyonda incelemelerde bulundular.
[Devamı]
PERSONELİMİZE VEDA TÖRENİ 08 Eylül 2017
foto
Müdürlüğümüz çalışanlarından Arama ve Kurtarma Teknisyeni Musa IŞIK, Nevşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne naklen atanması münasebetiyle Müdürlüğümüz personelleri tarafından Vedalaşma töreni düzenlendi. İl Müdürü vekilimiz Mehmet Nuri DEĞİŞMAN tayin olan personelimizi yapmış olduğu hizmetlerden dolayı tebrik edip kendisine plaket takdiminde bulundu.
[Devamı]
AFAD EKİBİMİZ ÇIKAN YANGINA MÜDAHALE ETTİ 22 Ağustos 2017
foto
21.08.2017 pazartesi akşamı saat 21:50 sularında müdürlüğümüze gelen ihbar sonucu İnönü Mahallesi Otogar yanındaki Emniyet Müdürlüğü’ne ait Eski Çocuk Şube Müdürlüğü’nün yıkılan binasının yerinde bulunan kerestelerin henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı tutuşarak büyük bir yangına sebep olduğu belirtildi. Alınan haber üzerine AFAD Arama ve Kurtarma Ekibimiz olay yerine intikal etmiş olup, itfaiye ekipleriyle birlikte yangını söndürme ve soğutma çalışmalarına katılmıştırlar. Söz konusu çıkan yangında 2 itfaiye ekibi yoğun dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Çıkan yangında herhangi bir ölü ve yaralı olmadığı belirtildi.
[Devamı]
Deprem Danışma Kurulu Toplantısı AFAD'da Yapıldı 21 Ağustos 2017
foto
AFAD koordinasyonunda Türkiye’deki ilgili kamu kurum/kuruluşlarının, akademisyenlerin ve sivil toplum örgütlerinin depremle ilgili tavsiye kararları aldıkları Deprem Danışma Kurulu’nun 2017 yılı ikinci toplantısı Başbakan Yardımcımız Sayın Dr. Recep Akdağ ve AFAD Başkanı Sayın Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun katılımlarıyla yapıldı.
[Devamı]
AFAD EKİBİMİZ YANGINA MÜDAHALE ETTİ 14 Ağustos 2017
foto
13.08.2017 Pazar günü ilimiz merkez Hacılar camii altında bulunan Kalbin Alışveriş merkezinde jeneratörden kaynaklı olduğu iddia edilen yangın olayı meydana gelmiştir. Sabah saatlerinde Müdürlüğümüze gelen yangın ihbarı sonucu AFAD Arama ve Kurtarma Ekibimiz olay yerine intikal ederek yoğun duman tahliyesinde bulundular.
[Devamı]
VİRANŞEHİR ÇADIR KENTİ BOŞALTILIYOR 10 Ağustos 2017
foto
Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Suriyelilerin barındığı çadır kent, konteyner kente dönüştürülmek için boşaltılıyor. 13 bin 500'den fazla Suriyeli sığınmacının 4 yıldan bu yana yaşadığı AFAD Viranşehir çadır kentinin konteyner kente dönüştürülmesi için çalışma başlatıldı. Bu kapsamda çadır kentte barınan sığınmacılar, Adana’nın Sarıçam ilçesindeki konteyner kente nakledilmeye başlandı. Taşınma işlemlerini yakından takip eden AFAD Bingöl ve Viranşehir çadır kentleri müdürü Mehmet Emin Boğatekin, sığınmacıları uğurladı. ( Reşit Dağ - Anadolu Ajansı )
[Devamı]
Sayfalar: 12345678