İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BİNGÖL
Bingöl Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AYLIK PERSONEL TOPLANTIMIZ YAPILDI 14 Aralık 2017
foto
14.12.2017 perşembe günü Müdürlüğümüz toplantı salonunda il müdürümüz M.Emin BOĞATEKİN başkanlığında, şube müdürlerimiz ve personellerimiz bir araya geldi. Başbakanlık AFAD Başkanlığımız, Ankara'da yaklaşık 1 hafta boyunca 81 İl AFAD Müdürleri ile çeşitli seminerler, toplantılar gerçekleştirmişti. Bu çalışmalara İl Müdürümüz M.Emin BOĞATEKİN'de iştirak etmiş olup, İl AFAD Müdürlüklerinin iş ve işlemleri ile ilgili yeni gelişmeler hakkında personellerimiz bilgilendirildi.
[Devamı]
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE GÖNÜLLÜLÜK EĞİTİMLERİ VERİLMEYE BAŞLANDI 11 Aralık 2017
foto
"O" Kahraman Benim adlı AFAD Gönüllülüğü önbaşvurularımız alınmaya devam ederken diğer bir yandan da Gönüllülük önbaşvurusunda bulunan üniversite öğrencilerine yönelik eğitimlerimiz verilmeye başlandı. AFAD Gönüllülük işlemlerinin en önemli avantajlarından biri afet ve acil durumlarda yapılması gerekenler ile ilgili eğitmen ekiplerimizden teorik ve uygulamalı eğitimler alınmasıdır.
[Devamı]
SİYAM-DER'DEN KURUMUMUZA ZİYARET 01 Aralık 2017
foto
Ulusal çapta sivil yaşam konularında yaptıkları çalışmalar ile adından söz ettiren Sivil Yaşam Derneğinin Bingöl Şubesi üyeleri (Bingöl SİYAM-Der) 30.11.2017 perşembe günü kurumumuzu ziyaret etti. Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi (AADYM) Şube Müdürümüz M.Nuri DEĞİŞMAN ile görüşen dernek üyeleri AFAD Gönüllülüğü hakkında bilgi almak istediklerini dile getirdiler. Şube Müdürümüz konuyla ilgili kendilerini bilgilendirdikten sonra gönüllülük faaliyetlerimiz ile ilgili yapılacak olan teorik ve uygulamalı eğitimlere dernek olarak katılabileceklerini, AFAD'ın resmi gönüllüleri olabileceklerini kendilerine iletti.
[Devamı]
1,7 MİLYONLUK KONUT YATIRIMI 30 Kasım 2017
foto
Arakonak Beldesi’nde 2015 yılında yaşanan sel felaketinin ardından hasar gören 39 ev, yeni yapılıp hak sahiplerine teslim edildi. Boğatekin: “Yaptığımız konutların toplam maliyeti yaklaşık 1 Milyon 755 Bin TL oldu.” Bingöl İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Solhan İlçesine bağı Arakonak Beldesi’nde yaşanan sel felaketinin ardından yaptığı hasar tespit çalışmaları sonrası 39 evin kullanılmaz halde olduğu açıklamıştı.
[Devamı]
SOLHAN-ARAKONAK BELDESİ AFET KONUTLARIMIZ TAMAMLANDI 27 Kasım 2017
foto
Solhan ilçesi Arakonak Beldesi mevkiinde meydana gelen sel afetinden dolayı yapılan hasar tespit çalışmaları sonucu hak sahibi olan vatandaşlarımız için 2015 yılında 37 adet afet konutunun yapımına başlanmıştı. Afet konutlarına ait altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanarak, adaiçi yol yapım çalışmalarının geçici kabulü yapılmıştır. Son olarak da yapım işlemleri bitirilen konutlar hak sahiplerine teslim edildi.
[Devamı]
BAYINDIR MEMUR-SENDEN KURUMUMUZA NEZAKET ZİYARETİ 21 Kasım 2017
foto
Memursen Konfederasyonuna bağlı Bayındır MemurSen Başkanı Sayın Soner Can TUFANOĞLU, başkan vekili Ayhan ALDAGÜL ve beraberindeki heyet kurumumuza nezaket ziyaretinde bulundu. Heyet, kurumumuzun iş ve işlemleri hakkında il müdürümüz M.Emin BOĞATEKİN'den bilgi aldı. İl Müdürümüz BOĞATEKİN; Personellerimizi temsil eden sendikaların kurumumuzu ziyaretlerinden dolayı memnun kaldıklarını dile getirerek, sendikal çalışmalarından dolayı başkan TUFANOĞLU ve beraberindeki heyete çalışmalarında başarılar diledi.
[Devamı]
Meteoroloji Uyardı 21 Kasım 2017
foto
METEOROLOJI 13. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından 21.11.2017'de yapılan uyarı Beklenen Hadise: Karla karışık yağmur ve kar Hadisenin Şiddeti: Kuvvetli Geçerlilik Periyodu: 21.11.2017 saat 21.00 - 22.11.2017 saat 12.00
[Devamı]
O KAHRAMAN BENİM ADLI PROJEMİZ İÇİN BİNGÖL ÜNİVERSİTESİNDEKİ ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI 20 Kasım 2017
foto
O Kahraman Benim Projesi kapsamında ilimizde yürttüğümüz bilgilendirme ve gönüllü faaliyetlerimiz Bingöl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ve Merkezi kafeteryada devam etti. personelimizce açılan standlarda öğrencilerimizi bilgilendirerek gönüllü olmaya davet ettik. Gönüllülük faaliyetlerimize öğrencilerin yoğun talep gösterdikleri gözlendi.
[Devamı]
AFAD GÖNÜLLÜLÜĞÜ HAKKINDA MAHALLE MUHTARLARIMIZLA TOPLANTI YAPILDI 17 Kasım 2017
foto
17.11.2017 Cuma günü "O Kahraman Benim" adlı "AFAD Gönüllülüğü" hakkında mahalle muhtarlarımız ile toplantı yapıldı. İl Müdürmüz Mehmet Emin BOĞATEKİN, ilimizin afetselliği hakkında kısa bilgi verdikten sonra AFAD Gönüllülüğü hakkında muhtarlarımızla işbirliği yapılmasının gerekli olduğunu belirtti.
[Devamı]
SEVGİ BAHÇESİ KREŞ VE ANAOKULU KURUMUMUZU ZİYARET ETTİ 17 Kasım 2017
foto
Bingölde kreş faaliyetlerinde bulunan Sevgi Evleri Kreş ve Anaokulu 17.11.2017 cuma günü müdürlüğümüzü ziyaret ettiler. Kreş çocuklarına Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi ile arama kurtarmada kullanılan araç, gereç ve diğer malzemeler hakkında bilgi verildi. İl Müdürümüz Mehmet Emin BOĞATEKİN de miniklere çikolata dağıtarak kurum ile ilgili bilgilendirme yaptı. Araç gereç tanıtımından sonra toplantı salonuna geçilerek uygulamalı olarak deprem esnasında ve sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili tahliye tatbikatı yapıldıktan sonra eğitim sona erdi.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567891011