İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bingöl Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AKPARTİ İL GENÇLİK KOLLARI ÜYELERİNE AFET VE ACİL DURUMLAR İLE İLGİLİ EĞİTİM VERİLDİ 15 Ağustos 2018
foto
15.08.2018 çarşamba günü İl Müdürümüz Mehmet Emin BOĞATEKİN başkanlığında Müdürlüğümüz eğitmenlerince Bingöl Akparti İl Teşkilatı Gençlik Kolları üyelerine afet ve acil durumlara hazırlık amacıyla "Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. Ayrıca AFAD Gönüllülüğü için de bilgilendirmelerde bulunularak, olası herhangi bir afet ve acil durum hallerinde Müdürlüğümüz ekiplerine yardımcı olunması amacıyla AFAD Gönüllüsü olmak isteyen üyelere arama kurtarmalarda yangın söndürme, Çığ, KBRN, dağcılık, enkazda arama kurtarma, trafik kazalarına müdahale, yardım dağıtımı gibi konularda teorik ve uygulamalı eğitimler verilecek akabinde de verilen eğitimler tatbikatlar ve gerçek olaylar ile pekiştirilecektir....
[Devamı]
BİNGÖL 49'UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTANINDAN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE VEDA ZİYARETİ 15 Ağustos 2018
foto
İlimizdeki görevi sona ererek Kayseri iline tayini çıkan Bingöl 49'uncu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin ALTAY, İl Müdürümüz Mehmet Emin BOĞATEKİN'i İl Müdürlüğümüzde ziyaret etti. İl Müdürümüz BOĞATEKİN, Sayın ALTAY'a ilimizin huzuru ve güvenliği için yapmış olduğu başarılı faaliyetler için teşekkür ederek yeni görev yerinin kendisine hayırlı olması temennisinde bulundu. Tuğgeneral Ersin ALTAY da İl Müdürümüze, 49'uncu Komando Tugay Komutanlığı ile koordineli çalışmaları ve ilimizin afetselliği için yapmış oldukları başarılı çalışmalardan dolayı İl Müdürümüz Sayın BOĞATEKİN'e teşekkür ederek veda etti.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZE DRONE ALINDI 02 Ağustos 2018
foto
Arama Kurtarma, heyelan, deprem, çığ, afet alanlarıyla ilgili hızlı görüntü alma, kayıp vakaları gibi konularda uçan gözümüz olacak olan bir adet drone alınmıştır. Kurum bahçemizde yapılan test uçuşları ve incelemelerden sonra personellerimize drone uçuş eğitimi verilecektir. Uçuş eğitimleri sonucu birçok afet ve acil durumlarda kullanılmak üzere dronemiz semalarda olacaktır.
[Devamı]
KARLIOVA'DA KAYBOLAN KAYIP ŞAHIS AFAD EKİPLERİMİZCE BULUNDU 29 Temmuz 2018
foto
28.07.2018 cumartesi günü saat 18:45'te Karlıova ilçe Jandarma Komutanlığından Müdürlüğümüze yapılan bir ihbarda Karlıova ilçesi Kaynak Köyünden 83 yaşında Rahmi DOĞAN adlı bir vatandaşın sabah saat 06:00'da köydeki evinden çıktığı ve kendisinden bir daha haber alınamayınca da ailesi tarafından İlçe Jandarma Komutanlığına kayıp haberi verilmiştir.
[Devamı]
SOLHAN MURAT NEHRİNDE BOĞULAN GENCİN NAAŞI BULUNDU 25 Temmuz 2018
foto
Solhan ilçesi Asmakaya köyü mevkiinde Murat nehrinde boğularak kaybolan 17 yaşındaki Harun KURT isimli gencin naaşına bugün sabah saat 08:00 itibari ile ulaşılmış olup, sağlık ekiplerine teslim edilmiştir. İl Müdürmüz M.Emin BOĞATEKİN yapmış olduğu açıklamada; Boğulan gencimize Allahtan rahmet diler, acılı ailesine ve yakınlarına sabrı cemil dileriz. Arama Kurtarma faaliyetlerimiz sırasında Müdürlüğümüz ekiplerine yardımcı olan kamu kurumlarına ve köy halkına da teşekkür ederiz, dedi.
[Devamı]
SOLHAN İLÇESİ MURAT NEHRİNDE KAYBOLAN GENCİN ARANMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR 24 Temmuz 2018
foto
24.07.2018 Salı günü (Bugün) saat 15:45'te Müdürlüğümüze gelen bir ihbar sonucu Solhan ilçesi Asmaka Köyü mevkiinde Murat nehrinde 17 yaşında Harun KURT isimli bir vatandaşın kaybolduğu bildirilmiştir. Söz konusu kayıp şahsın bulunması üzerine Müdürlüğümüz Arama kurtarma ekipleri olay yerine intikal etmiş olup, arama kurtarma çalışmaları halen devam etmektedir. kayıp olayı ile ilgili Elazığ valiliği İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan dalgıç ekibi talep edilmiş olup, ekibin ilimize doğru hareket ettiği bildirilmiştir.
[Devamı]
TAYİNİ ÇIKAN PERSONELİMİZ İÇİN VEDALAŞMA TÖRENİ DÜZENLENDİ 24 Temmuz 2018
foto
2011 yılından beri İl Müdürlüğümüzde görev yapan Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi (AADYM) Şube Şefi M. Zeki DURSUN'un Bingöl Üniversitesine tayini çıkması nedeniyle vedalaşma töreni düzenlendi. İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen vedalaşma törenine İl Müdürümüz Mehmet Emin BOĞATEKİN, Şube müdürleri ve personelleri katıldı.
[Devamı]
BİNGÖL DEVLET HASTANESİNDE PERSONELİMİZİNDE KATILDIĞI BİR TATBİKAT YAPILDI 13 Temmuz 2018
foto
Bugün Enformasyon ve Arama Kurtarma personellerimiz Bingöl Devlet Hastanesinde Temel Afet Bilinci Eğitimi verdi ve yapılan tatbikata katıldı. Bingöl Devlet Hastanesinin organize ettiği eğitim ve tatbikata kurumumuzdan da personellerin katılması talep edilmesi üzerine personellerimiz hem temel afet bilinci eğitimi verdi hemde yapılan tatbikata katıldı. Başarılı bir şekilde gerçekleşen tatbikat sonunda Bingöl Devlet Hastanesi müdürü ve personelleri kurumumuz personellerine teşekkür etti.
[Devamı]
KOCAELİ AFAD'TA ARAMA KURTARMA TEKNİSYENİ VEFAT ETTİ 13 Temmuz 2018
foto
Kocaeli AFAD'ta Arama Kurtarma Teknisyeni olarak çalışan Halil İbrahim Kılınç geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Kocaeli AFAD' ta arama kurtarma teknisyeni olan Halil İbrahim Kılınç (1986) gece saatlerinde evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.
[Devamı]
HALKIMIZIN HİZMETİNDE OLAN DEPREM SİMÜLASYON TIRIMIZDAN KARELER 09 Temmuz 2018
foto
Başbakanlık AFAD tarafından ilimize geçici olarak gönderilen deprem simülasyon tırımız halkımızı deprem öncesi, sırası ve sonrası için eğitmeye devam ediyor. Simülasyon tırında uygulamalı eğitim gören vatandaşlarımız daha önceden deprem olduğunda direkt evden çıkmaya çalışıyorduk ama bu uygulamalı eğitim sayesinde en azından deprem esnasında sağlam bir cismin yanında veya altında çök-kapan-tutun denilen hayat üçgenini öğrenmiş olduk.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1415161718