İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BİNGÖL
Bingöl Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD GÖNÜLLÜLERİMİZ KIŞ TATBİKATINA KATILDI 15 Mart 2018
foto
14.03.2018 Çarşamba günü "Hesarek Kayak Tesislerinde" yapılan Kış Tatbikatımıza Bingöl Üniversitesinde okuyan AFAD Gönüllüsü öğrencileri de katılım sağladı. Tatbikatta görev alan gönüllülerimiz; bilgi ve deneyimlerini daha da geliştirdiklerini ve bu tür tatbikatların zaman zaman yapılmasının kendilerini daha da geliştireceğini söylerek müdürlüğümüze ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ettiler.
[Devamı]
AFAD İL MÜDÜRLERİNDEN KURUMUMUZA ZİYARET 15 Mart 2018
foto
Muş AFAD İl Müdürü Veysi AS, Tunceli AFAD İl Müdürü Cem ERDOĞAN , Bitlis AFAD İl Müdürü Ali Fuat BALKAN 14.03.2018 çarşamba günü Hesarek Kayak Tesislerinde yapılan "Bölgesel Kış Tatbikatımıza" personelleri ile birlikte katılım sağladılar. Tatbikat sonrası il müdürümüz Mehmet Emin BOĞATEKİN'i kurumumuzda ziyaret ettiler.
[Devamı]
HESAREK KAYAK TESİSLERİNDE BÖLGESEL KIŞ TATBİKAT YAPILDI 14 Mart 2018
foto
14.03.2018 Çarşamba günü Bingöl AFAD İl Müdürlüğümüz koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekipleri ile birlikte yapılan Bölgesel Kış Tatbikatımıza; İl Valimiz Sayın Ali MANTI, Bingöl Belediyesi Başkanı Sayın Yücel BARAKAZİ, Genç İlçesi Belediye Başkanı Sayın Mehmet Hadi TOPRAKTAN, çeşitli kamu kurumu amirleri ve ilimize misafir olarak Muş AFAD, Bitlis AFAD, Tunceli AFAD il müdürleri, personelleri ile birlikte tatbikatımıza katılım sağladılar.
[Devamı]
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN 08 Mart 2018
foto
Kadınlar insanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramanlardır. Dünya Kadınlar Günü'nüz kutlu olsun.
[Devamı]
MİNİKLERE DEPREM TAHLİYE TATBİKATI YAPTIRILDI 07 Mart 2018
foto
1-7 Mart deprem haftası etkinlikleri kapsamında Bingöl'de kreş faaliyetlerini yürütmekte olan Özel Şirinler Kreşi miniklerine ve çalışanlarına deprem sırası ve sonrasında ne yapmaları gerektiği ile ilgili "Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. Yapılan teorik eğitim sonrası miniklere "Deprem Tahliye Tatbikatı" yaptırıldı. Kreş yönetimine AFAD Çocuk Dergisi hediye edildikten sonra okul müdüresi Sayın Rezzan KARAASLAN müdürlüğümüz eğitim ekibine ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.
[Devamı]
BİNGÖL'DE DEPREM 07 Mart 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının http://deprem.afad.gov.tr/sondepremler internet sitesinde 07.03.2018 tarih ve saat 03:33'de merkez üssü Bingöl'de 4.2 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiği bilgisine ulaşılmıştır. Deprem olayı ile ilgili nöbetçi Personellerimiz il ve ilçelerde yetkili makamlarla iletişim sağlayarak bölgeleriyle ilgili bilgi aldılar. Yapılan araştırmalar sonucu herhangi olumsuz bir vakanın yaşanılmadığı bilgisine varılmıştır.
[Devamı]
1-7 MART DEPREM HAFTASI EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 05 Mart 2018
foto
1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Afete Hazır Okul eğitimlerimiz Bingöl merkezde bulunan çeşitli okul ve öğrenci yurtlarında devam etmekte olup, öğrencilere "Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi" yanında "Deprem Tahliye Tatbikatları" da uygulamalı olarak verilmektedir.
[Devamı]
1-7 MART DEPREM HAFTASI EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 02 Mart 2018
foto
1-7 Mart Deprem Haftası münasebeti ile Müdürlüğümüz eğitmen ekiplerince 02.03.2018 Cuma günü ilimiz merkezde bulunan Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 60. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine deprem tahliye tatbikatı yaptırıldı. Yapılan tatbikatlar ile amaçlanan, öğrencilerin deprem sırasında ve sonrasında yapması gereken kuralları uygulamalı olarak öğrenmeleridir.
[Devamı]
DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİMİZ AFETE HAZIR OKUL EĞİTİMLERİ İLE BAŞLADI 01 Mart 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart deprem haftası etkinlikleri kapsamında müdürlüğümüz personeli ilimiz merkez ve karlıova ilçemizde bulunan toplamda 6 (altı) okula yönelik "Afete Hazır Okul Eğitimi" verdi. Ayrıca Karlıova ilçemizde bulunan okullardaki eğitimlere il müdürümüz Mehmet Emin BOĞATEKİN de katıldı.
[Devamı]
28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİMİZ KAPSAMINDA OKULLAR ZİYARET EDİLDİ 28 Şubat 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü etkinlikleri kapsamında il müdürümüz Mehmet Emin BOĞATEKİN başkanlığında ADYM Şube Müdürümüz M. Nuri DEĞİŞMAN ve Arama Kurtarma personellerimiz ilimiz merkezde bulunan Sultan Abdulhamit Han İlköğretim okulu ile Gazi İlköğretim Okulunu ziyarette bulundular.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1011121314