İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BİNGÖL
Bingöl Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

ŞİMDİ FİLİSTİNE YARDIM ZAMANI #FilistineUmutOl 23 Mayıs 2018
foto
Filistinde sadece masum insanlar değil, aslında tüm dünyanın vicdanı da kanatılıyor. Filistin halkı sadece kendi onurlarını değil tüm dünya müslümanlarının onuru için mücadele etmektedirler. Filistin halkına destek, bir nevi insanlığın onuruna destektir, zulme tokattır. Sadece sloganlarla, protestolarla kalmayalım, Filistine asıl güç verecek etkinlik fiili yardımlarımızdır. Ve şimdi yardım zamanı başladı..
[Devamı]
KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİNE DEPREM VE YANGIN EĞİTİMİ VERİLDİ 15 Mayıs 2018
foto
15.05.2018 salı günü eğitmen personellerimiz tarafından Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi çalışanlarına ve sivil savunmada görevli personellere "Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci ve Yangın Eğitimi" verildi.
[Devamı]
Tahliye ve Yerleştirme Hizmet Grubu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı 10 Mayıs 2018
foto
10.05.2018 Perşembe günü saat 10.00’da Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) ve İl Afet Müdahale Planının kapsamında hazırlanan ve ilimiz Göç İdaresi İl Müdürlüğünün Ana Çözüm ortağı olduğu ‘’TAHLİYE VE YERLEŞTİRME HİZMET GRUBU’’ operasyon planında destek çözüm ortağı olan kurum ve kuruluşların katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.
[Devamı]
Sağanak Yağış 07 Mayıs 2018
foto
Meteorolojiden alınan en son raporlara göre bugün (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren Bingöl çevrelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/kilometre) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb.) karşı tüm vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
[Devamı]
HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİĞİNE KATILDIK 07 Mayıs 2018
foto
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmak amacıyla ‘Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri'nin ikincisi düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından başlayan ‘Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri'nin açılış konuşmasını ilimiz Valisi Ali Mantı yaptı.
[Devamı]
Kaza Sonucu Gaz Sızıntısı Yapan LPG Tankerinde KBRN Ekibimiz Ölçüm Yaptı 03 Mayıs 2018
foto
02.04.2018 günü saat 14.30 sıralarında Bingöl Merkeze bağlı Soğuk çeşme mevkiinde, Erzurum istikametine devam etmekte olan ve LPG taşıyan 34 HB 3602 plakalı çekici, Bingöl'e doğru gelen 24 DR 451 plakalı araçla çarpışması sonucunda maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir.
[Devamı]
İL MÜDÜRÜMÜZ BOĞATEKİN'DEN 1 MAYIS 2003 BİNGÖL DEPREMİ BASIN AÇIKLAMASI 30 Nisan 2018
foto
İl Müdürümüz Sayın Mehmet Emin BOĞATEKİN 1 Mayıs 2003 yılında ilimizde gerçekleşen 6.4 büyüklüğündeki depremin 15. Yıl dönümü nedeniyle yayımlamış olduğu açıklamada; Cumhuriyet tarihinden sonra ilimizde yaşanılan en büyük can kayıplarından biri olan ve bizlere büyük bir acı, büyük bir hüzün yaşattıran depremde hayatını kaybetmiş 176 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum, diyerek bir açıklama metni yayımladı.
[Devamı]
ÇEVRE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNDE TAMP BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ 27 Nisan 2018
foto
26.04.2018 perşembe günü İl Müdürümüz Mehmet Emin BOĞATEKİN başkanlığında, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü eğitim salonunda TAMP (Türkiye Afet Müdahale Planı) çerçevesinde ilimizde 3 grubun Ana Çözüm Otağı olan Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü (Hasar Tespit Hizmet Grubu, Altyapı Hizmet Grubu ve Enkaz kaldırma Hizmet Grubu) ile Destek Çözüm Ortağı olan diğer kamu kurum ve kuruluşlarına TAMP bilgilendirme semineri verildi.
[Devamı]
GENÇ MYO ÖĞRENCİLERİNE VE İL JANDARMA KOMUTANLIĞI PERSONELLERİNE EĞİTİM VERİLDİ 27 Nisan 2018
foto
Genç Meslek Yüksek Okulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programında okuyan öğrencilere il müdürümüz Mehmet Emin BOĞATEKİN başkanlığında eğitmen personellerimizce "Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. Akabinde arama ve kurtarma konularında bilgi ve deneyimlerinin geliştirilmesi amacıyla arama kurtarma araçlarımız ve acil durumlarda kullanılan materyaller uygulamalı olarak öğrencilere tanıtıldı. Ayrıca eğitim kapasitelerini geliştirmek istedikleri ve toplumsal sorumluluk adına faaliyetlerde bulunmak için AFAD Gönüllülüğü önbaşvurusunda bulunmak istediklerini belirttiler. Yakın zamanda öğrencilerin önbaşvuruları alınarak, Temel Afet Bilinci Eğitimleri ve Arama Kurtarma konularında geniş kapsamlı bir şekilde bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacaktır....
[Devamı]
EMNİYET PERSONELİNE KBRN EĞİTİMİ 12 Nisan 2018
foto
12.04.2018 perşembe günü ilimizde görev yapmakta olan İl Emniyet Müdürlüğü personellerine eğitmen personellerimizce KBRN (kimyasal Biyolojik radyolojik Nükleer) ve tehlikeli maddelere karşı korunma yöntemleri sunum eşliğinde anlatıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1112131415